הימים ימי חנוכה, ואנחנו בעיצומה של עוד מלחמה על הקיום שלנו, מלחמת האור בחושך, ובדיוק כמו בחנוכה בקרבות המכבים, ובעוד כל כך הרבה אירועים בהיסטוריה הקשה והעקובה מדם של העם היהודי, הצלחנו וניצחנו בזכות הרוח!
בפיוט “מעוז צור” המשורר מתאר את כל הפעמים שבהן נגאל עם ישראל מידי
צריו לאורך ההיסטוריה: יציאת מצרים, גלות בבל ושיבת ציון, נס פורים, נס פך השמן ובמחרוזת האחרונה הפייטן מביע תקווה להיגאל גם ממלכות רומי שסימלו אז את כל הרוע בעולם – “אומה הרשעה”
אנחנו עדים היום לרוע גדול בעולם, לחושך עצום ולאנטישמיות שהולכת וגואה, ולחלקים עצומים בעולם נאור שלא יודעים להבחין בין טוב לרע.
החלטתי בימים האלה להקדיש קליפ ושיר מיוחד לחבריי ורעיי החזנים הצבאיים ממערך הקבורה של הרבנות הצבאית. אנשים יקרים ואהובים, שעושים חסד של אמת, מלווים למנוחת עולמים את חללי צה”ל שנפלו בקרבות העזים ואת המשפחות השכולות ברגעיהם הקשים, בפרידות, בהלוויות ובאזכרות. החברים האלה, עסוקים לילות כימים בעבודה שלא ניתנת לתפיסה, ברגישות אין קץ ובמקצועיות.
אני מצדיע לכם חבריי ורעיי היקרים – החזנים הצבאיים, ומוקיר את פועלכם בהערכה עצומה ובעין דומעת. נרגש לשיר איתכם את מילותיו של המשורר לפיוט “חשוף זרוע קדשך” בלחנו של ברוך לוין. שנזכה להאיר את האור על פני החושך!

מילות הפיוט:
חֲשׂוֹף זְרוַֹע קָדְשֶָׁך,וְקָרֵב קֵץ הַיְשׁוּעָה
נְקֹם נִקְמַת דם עֲבָדֶיךָ מֵאֻמָּה הָרְשָׁעָה
כִּי אָרְכָה לנו הַישועָה וְאֵין קֵץ לִימֵי הָרָעָה
דְּחֵה אַדְמוֹן בְּצֵל צַלְמוֹן הָקֵם לָנּו רוֹעִה שִׁבְעָה

מילים: מן המקורות
לחן: ברוך לוין
עיבוד והפקה מוסיקלית, פסנתר, תזמור כינורות, עיבוד קולי ומיקס – אורי כהן
מאסטרינג: ארן לביא

הפקת קליפ: עולם ומלואו
צלם: דוד אוריאן
במאי: אהרון אוריאן
תאורן: זושא קפלן
עריכה: JLM Post Production
וידאו פתיח: עמית מימוני ואלכס פרי
תמונות וסרטונים: ארכיון צה”ל

סולנים משתתפים: שי אברמסון, דניאל כלטוב, עמית ליסטוונד, יונתן שיינפלד

חזנים צבאיים משתתפים – מקהלה :
בן מעש דוידי, בן מעש מנחם, בן מעש נתנאל, ברקוביץ אבי, ברקוביץ צביקי, דהאן דניאל, דופלט אמיר, יוסקוביץ יחיאל, שוסהיים יחיאל, שורץ אלחנן, שמואל שלומי.

נגנים: אורי אלדר – כינור, הראל בינדר – תופים, אייל אשכנזי – בס, שחף בן מאיר – גיטרות, עלמה בר סיני – צ’לו.