ב-6.6 יעלה בבתי הקולנוע סרטו החדש של שמי זרחין, “חמדה”, בכיכובם של ששון גבאי ואסי לוי, החוזרים לעבודה משותפת עם זרחין 18 שנה לאחר “אביבה אהובתי”.

במרכז הסרט – סיפור אהבתם הגדולה של ששי (73) ואפי (50), זוג בפער גילאים לא קטן הנאבק בחובות הגדולים שהשאיר דרור (רועי אסף), בנו של ששי מנישואיו הקודמים. הם מתרוצצים מסביב לשעון בין מקומות עבודה שונים במרחבי הגליל העליון ושומרים על אופטימיות והומור. עד שיום אחד נקלעים לחייהם שני צעירים – עומרי, נכדו ההורמונאלי וטוב הלב של ששי, ודויד, תלמיד של אפי מפעם. בבת אחת נשברת השגרה ואהבתם של בני הזוג עומדת פתאום במבחן, אולי הגדול והמשמעותי ביותר שידעו עד כה.
הסרט צולם באפריל-מאי 2023, באתרים שונים בגליל העליון, מרביתם מפונים היום מתושביהם ומופצצים (יסוד המעלה, חולתה, הגושרים, כפר בלום, מבואות החרמון, קריית שמונה).
שנתיים לאחר “השתיקה” חוזר זרחין אל הסגנון החם המוכר מסרטיו הקודמים, ביצירה המאירה סוגיות של זוגיות, משפחה ונאמנות, ושולחת מבט כאוב אך גם אופטימי אל המציאות החברתית בת ימינו.

עוד מככבים בסרט: מאור לוי (“בתולים”), ליטל שוורץ (לראשונה בתפקיד דרמטי), עדי אלון, שאדי מרעי, דניאל מורשת, דויד שאול, ורבים אחרים.