Telegram app

התרגשות רבה בעולם היהודי בכלל, ובקרב עשרות אלפי נבחני `דרשו` בכל הריכוזים היהודיים ברחבי תבל – בפרט, לקראת מעמד סיום הש”ס שיתקיים בס”ד היום ברוב פאר והדר לכבוד התורה ולומדיה, ובהשתתפות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א ב`יד אליהו` בתל אביב. מדובר במעמד סיום הש”ס הגדול ביותר שנערך במחזור זה בישראל, והמעמד המרכזי של ארגון `דרשו`.

במהלך המעמד שיקבע שיאים חדשים בכל הקשור להשקעה במעמדי סיום הש”ס מאז ומעולם, יושרו לכבודה של תורה לחנים חדשים ומרגשים, כאשר היוצר והמלחין ר` מונה רוזנבלום יציג יצירת מופת חדשה בשם “בְּהִתְאַסֵּף רָאשֵׁי עָם” שתבוצע ע”י ר` מוטי שטיינמץ ור` זאנוויל וינברגר. במהלך המעמד יבוצעו שירים נוספים ע”י מקהלת מלכות, הזמרים ר` שלמה כהן, אלי הרצליך, זאנוויל וינברגר ואהרלה סמט תחת ניצוחם של מוישי רוט ומשה לאופר ותזמורת המנגנים.

במהלך המעמד תוקרן גם מצגת מיוחדת ומרגשת “הִנֵּה יָמִים בָּאִים” שהוכנה ע”י ר` מרדכי צין ור` יוסי פולק שתתפרש לאורך כ-30 דקות ותנוע בין שתי מלחמות העולם, כשהיא מתארת את המכה הגדולה שניחתה על יהדות אירופה המעטירה. המצגת המיוחדת, שמשלבת מציגים חיים על הבמה, מביאה באופן נוגע ללב את סיפורם המיוחד של אב ובנו שהיו בכינוס הגדול בווינה בשנת תרפ”ג, ומסיירת בין תחנות שונות בדברי ימיה של יהדות אירופה ערב חורבנה הגדול, וממחישה את חשיבות דף הגמרא להמשך שלשלת הדורות.

המשתתפים במעמד הסיום יזכו במארז ספרים מהודר מספריית הפאר בהוקרה מאגף ההוצאה לאור של ארגון `דרשו`. הספר המבוקש ביותר שיחולק במעמדים הוא ההו”ל המפוארת ומאירת העיניים של `דרשו` על “פרקי אבות”.

ספר נוסף שיצורף למארז הספרים המהודר הוא ספר “בתורת ה` חפצו”. ספר צבעוני ומאיר עיניים בן למעלה מ-200 עמודים, לעידוד לימוד התורה בעמקות, המעורר את לב הקורא ל”גישמאק” מיוחד ללימוד בעיון בתורה הקדושה, ומשלב עובדות וסיפורים מרתקים על התמדתם של גדולי ישראל.

עוד לפני תחילת המעמד, יתקיים יריד מיוחד וחד-פעמי שבמסגרתו יוצעו לציבור הקדוש ספרי `דרשו` במחירים מוזלים. ביריד המיוחד יימכרו עודפים של מאוצר הספרים המפואר של `דרשו`, במחירים חסרי תקדים של החל משקל אחד לכרך. השנה, כשירות מיוחד למשתתפים, יתאפשר משלוח עד הבית של הספרים הנרכשים, בעלות מסובסדת של 10 שקלים בלבד.

שבת `דרשו`

בשבת הקרובה פרשת ויחי יגיעו למעלה מאלף משתתפים ל”כנסייה העולמית” של `דרשו`. שבת התעלות מיוחדת שמרכזת מאות רבנים, משפיעים, דיינים ומורי הוראה מכל העולם היהודי – לכמה ימים של התעלות בצוותא ולדיון בקידום לימוד התורה בעולם היהודי כולו. מעמד הקונוונשן המתקיים מידי שנה בארה”ב, ואחת לחמש שנים באירופה, יתקיים השנה באחוזת “הייתרופ” – אחוזה היסטורית בת מאות שנים המתפרשת על פני כ-20 אלף דונם.

בשולי הוועידה יתקיימו הדיונים השנתיים של צירי דרשו להגברת והעמקת הפעילות של דרשו בכל רחבי תבל לעידוד וחיזוק לימוד התורה, ובפרט בעת הזאת של תחילת לימוד המחזור הי”ד של הדף היומי בתלמוד הבבלי.

כאמור, ל”כנסייה העולמית” יגיעו רבנים מכל קצוות אירופה ארה”ב וישראל, ויתכנסו יחד לשבת של התעלות שתכלול אירוח כיד המלך, דרשות והרצאות מגדולי תורה מכל רחבי העולם היהודי, שיעורי תורה לאורך כל השבת, ומקהלות זמר מיוחדות שינעימו את שהות האורחים וירוממו את האווירה.

במוצאי שבת קודש יתקיים מעמד סיום הש”ס המרכזי של אירופה באולם ענק שבמתחם המלון, ובו צפויים להשתתף גם רבים מבני לונדון אשר יצטרפו עם צאת השבת למעמד גדול והיסטורי זה.

הסיומים בפריז בארה”ב, בדרום אפריקה ובבלרוס

ביום ראשון פרשת שמות, ט”ו בטבת תש”פ, יתקיים המעמד המרכזי של סיום הש”ס ליהודי צרפת, באולם רחב הידיים דום-דה-פריז, בבירה פריז. בנוסף לסיום הש”ס לאלפי לומדי הדף היומי, יתקיים מעמד ייחודי של סיום הש”ס נוסף של לומדים שחילקו ביניהם את דפי הש”ס, ביוזמה משותפת של ארגון דרשו ורשת הספרים של האחים כהן בצרפת. מעמד מיוחד ויוצא דופן יתקיים גם ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, ובמינסק שבבלרוס.

מעמד הסיום המרכזי בארה”ב, יתקיים אי”ה ביום ראשון פרשת יתרו, י”ד שבט באולם “פרדנשיל סנטר” שבנוארק, ניו ג`רזי, וצפויים להגיע אליו עשרות אלפי משתתפים. את המעמד ביבשת אמריקה יובילו מרנן ורבנן שליט”א רבני יהדות ארה”ב, ונציגי קהילות מקנדה ומארצות שונות בצפון ובדרום אמריקה. את היציעים יגדשו אלפים רבים מתושבי המדינה – מסיימי הש”ס ורבבות יהודים שהם חלק מהתנועה התורנית המהפכנית והכובשת של `דרשו` ברחבי העולם, שמחזיקים בלפחות אחד מסדרי הלימוד והמבחנים בשלל המסלולים השונים בתלמוד או בהלכה.

כזכור, עד היום 219 אלף בני אדם נבחנו במבני דרשו, מה שמהווה אתגר עצום עבור ההנהלה, כאשר גורמים בהנהלה מבהירים כי הם מבינים את הרצון מצד חלק גדול ממסיימי הש”ס להביא למעמד המיוחד גם בן משפחה, וגם עניין זה נלקח בחשבון. בדרשו מדגישים כי נעשה הכל כדי שהמעמדים יהיו כיאה לכבודה של תורה ובארגון רואים חשיבות עצומה בהאדרת הלומדים וזאת כדי להעביר מסר ברור לדור הצעיר: אין לנו שיור רק התורה הזאת.